WISOL

Ota yhteyttä

Wisol Oy:n yhteystiedot

Palvemme yritysasiakkaita aurinkovoimalahankkeissa sekä aurinkopaneelikiinniketarpeissa. Teemme suoraan ainoastaan yritys- ja tukkumyyntiä. Tuotteitamme myyvät mm. sähköalan tukkuliikkeet ja aurinkopaneelijärjestelmiä myyvät yritykset.

POSTIOSOITE

Wisol Oy

Sulankaari 8 H16, 04320 Tuusula
Sähköpostimme ovat muotoa etunimi.sukunimi@wisol.fi

Myynti


Aada-Maria Lauri

Aada-Maria Lauri
Myyntipäällikkö, kattoasennukset, tarvikemyynti

aada.lauri@wisol.fi
puh. 044 333 1371

Joona Linjama

Joona Linjama
Myyntipäällikkö, kattoasennukset

joona.linjama@wisol.fi
puh. 040 440 2578

Aurinkopuistot


Arto Kurtti

Arto Kurtti
Liiketoimintajohtaja, aurinkopuistot

arto.kurtti@wisol.fi
puh. 040 031 8022

Roobert Kurtti

Roobert Kurtti
Asennuspäällikkö, aurinkopuistot

roobert.kurtti@wisol.fi
puh. 040 779 0091

Tuotanto


Miina Kukkonen

Miina Kukkonen
Varasto ja logistiikka

miina.kukkonen@wisol.fi
puh. 050 536 0010

Johan Rönkkö

Johan Rönkkö
Asennustyönjohtaja

johan.ronkko@wisol.fi
puh. 045 614 1484

Hallinto


Hannu Puolitaival

Hannu Puolitaival
Toimitusjohtaja, myyntijohtaja, kattoasennuskohteet

hannu.puolitaival@wisol.fi
puh. 050 516 5599

Tomi Mäkiaho

Tomi Mäkiaho
Tietohallinto- ja suunnittelujohtaja

tomi.makiaho@wisol.fi
puh. 040 902 2561